Yanosik służy pomocą podczas jazdy

Zapewne jest spora grupa ludzi, która słyszała o Yanosiku – aplikacji na telefony komórkowe i dedykowanym terminalu samochodowym. Niektórzy już z niego korzystają i pomagają innym bezpiecznie dojechać do celu.

Wykorzystując m.in. technologie związane z GPS i GPRS, Yanosik pozwala na omijanie korków i monitorowanie ruchu na drogach oraz ostrzega o wypadkach drogowych, czy też innych zagrożeniach i utrudnieniach. Dodatkowo pełni również rolę komunikatora dla kierowców (dyskretne CB Radio), gdzie można informować pozostałych uczestników ruchu o działających fotoradarach, poruszających się lub stojących patrolach Policji i Inspekcji Transportu Drogowego.

Skuteczność Yanosika, zależy od ilości aktywnych użytkowników. Codziennie z aplikacji korzysta średnio ponad 50 tys. kierowców, momentami nawet ponad 70 tys. Obserwując mapę Andrychowa widać, że Yanosiki też tutaj jeżdżą i przekazują komunikaty drogowe, których pojawia się ostatnio coraz więcej. Widać to dobrze, obserwując chociażby ilość zgłoszonych patroli drogówki i kontroli drogowych na andrychowskich ulicach. Szczególnie bardzo dobrze była monitorowana sytuacja na drogach, podczas ostatnich Dni Andrychowa.

Funkcja nawigacji samochodowej jest jak na razie dodatkiem do komunikatora. Chociaż odbiega od wiodących produktów na rynku, to zaprowadzi do celu, ale tak jak każdą nawigację, warto ją kontrolować.

Dane pochodzące od użytkowników Yanosika zamieszczane są również w serwisie korkowo.pl – m. in. aktualizowane ceny paliw na andrychowskich stacjach pokazują, że u nas wciąż drogo!

Yanosik zdobywa również nagrody:

NAGRODA POLSKIEGO INTERNETU

„Za przygotowanie aplikacji, która uczyniła ze smartfona realną tarczę obronną
w nierównej walce pomiędzy kierowcami, którzy szanują przepisy, a fotoradarami
które nie szanują zdrowego rozsądku kierowców.”

Dla zainteresowanych linki do serwisu aplikacji i mapowego:

Yanosik.pl

korkowo.pl

 

 

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.