Projekt Andrychów w OpenStreetMap

Od kilku tygodni w znaczący sposób przybywa szczegółów na mapie OSM, zarówno w obszarze Andrychowa, jak i całej gminy Andrychów. Jest coraz więcej zabudowań, dróg, ścieżek, chodników, potoków, nazw siedzib poszczególnych firm i zakładów, i wiele innych detali. Można powiedzieć, że jest to najprężniej i z największym rozmachem prowadzona „inwestycja” na terenie gminy.

Zapewne wiecie już, że dane z tej mapy prezentowane są jako jedna z warstw mapy prowadzonej przez Urząd Miejski. Jest ona również wykorzystywana przez Państwową Straż Pożarną do wizualizacji danych operacyjnych, chociażby w postaci lokalizacji hydrantów czy też lądowisk tzw. miejsc gminnych dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak można pomóc w rozwijaniu tego projektu?

Wystarczy założyć darmowe konto w serwisie OSM i po zalogowaniu, rozpocząć mapowanie. Cały proces dodawania lub modyfikowania danych na mapie jest o wiele bardziej przyjazny i prostszy, w porównaniu do chociażby map Google.

Na koniec jeszcze mała prośba, o której należy pamiętać. Jako tło i podkład do mapowania wybierajcie zdjęcie z Geoportalu, a nie domyślny widok satelitarny z Binga. Ma o wiele lepszą jakość i rozdzielczość. Nawet mapy Google wykorzystują ten sam podkład!

W razie pytań i wątpliwości służę pomocą – kontakt

Pod wpisem dodawajcie komentarze, gdy zauważycie błąd na mapie lub dodacie szczegóły ze swej okolicy – warto się pochwalić :-)

 


Większy widok mapy

 

4 Komentarze

3 pings

Skip to comment form

  • ruuda on 11 lutego 2015 at 18:49

  o nawet na Baczyńskiego powstają jakieś domki!

  a jak mogę dodać swój domek na Faustyny w Sułkowicach?

  • jj on 13 lutego 2015 at 11:04
   Author

  najprostszy sposób opisałem w powyższym wpisie, a w razie dalszych trudności proszę o kontakt na maila

  • morduuu on 16 czerwca 2015 at 17:50

  czy Andrychów jest cały zrobiony? tak jakoś mi się przynajmniej wydaje

  • jj on 17 lipca 2016 at 21:13
   Author

  Miasto faktycznie jest już nieźle odwzorowane.
  Pozostała jeszcze reszta gminy.

 1. […] praca-andrychow.pl Ostatnio komentowaneProjekt Andrychów w OpenStreetMap | Andrychów o Mapa gminy AndrychówRuszył wyciąg na Czarnym Groniu! | Andrychów o Kamery na stoku w Rzykach […]

 2. […] Projekt Andrychów w OpenStreetMap – 3 427 wyświetleń […]

 3. […] Wszystko to zostało umieszczone na podkładzie mapowym serwisu OpenStreetMap.org, gdzie od kilku już lat jest rozwijana i opracowywana mapa gminy Andrychów. […]

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.