100 lat zuchom!

Rok 2014 jest dla zuchów z całej Polski bardzo ważnym rokiem! To właśnie teraz obchodzimy 100lecie powstania ruchu zuchowego na terenie naszego kraju. Mija sto lat od założenia pierwszej gromady zuchowej w Polsce!
Całkiem niedawno i całkiem niedaleko zuchy świętowały swoją rocznicę. 20-21.06.2014 w Wadowicach odbył się zlot zuchowy z okazji 100lecia ruchu zuchowego w Polsce. Nasi najmłodsi andrychowianie z 4. Wodnej Gromady Zuchowej wzięli udział w wielu ciekawych zajęciach. Po długich przygotowaniach uczestniczyli w Festiwalu Piosenki Zuchowej, w którym zajęli (uwaga!) pierwsze miejsce, a w nagrodę będą mogli wybrać się do miasteczka solnego w Wieliczce. Zuchy odwiedziły również Park Miniatur w Inwałdzie, gdzie bawiły się i uczyły. Także w wadowickim parku czekało na nich wiele ciekawych i kolorowych atrakcji. To była naprawdę świetna zabawa!
Podczas zlotu andrychowskim zuchom została również wręczona odznaka 100lecia. Dzieci cały rok dzielnie pracowały i działały wykonując przeróżne zadania, a wszystko to by uzyskać odznakę, którą teraz dumne noszą przypiętą do munduru.
A więc… życzymy 200 lat ruchowi zuchowemu, a wszystkim zuchom wspaniałej przygody i niezapomnianego wstąpienia na ścieżkę harcerskiego życia!


Z harcerskim pozdrowieniem „Czuwaj!”
Sonia Kurek


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.