Więcej prądu dla Andrychowa!

Firma Tauron Polska Energia prowadzi konkurs, w którym wyznaczone instytucje społeczne z  trzech najaktywniejszych  miast, otrzymają nagrody pieniężne. Do podziału jest 20 000 zł! Dla uczestników biorących udział w konkursie, przeznaczono 10 smartfonów oraz 50 tabletów.

Do udziału w konkursie, wytypowana została Fundacja Promyczek, mieszcząca się na ul. Starowiejskiej w Andrychowie. Aby ją wesprzeć, wystarczy wybrać Andrychów, jako miasto dla którego będziemy wytwarzać prąd.

Rejestracja w konkursie poprzez stronę www lub na Facebooku – szczegóły w regulaminie.

Fundacja „Promyczek” powstała w październiku 2012r. Fundacja „Promyczek” jest pierwszą w Gminie Andrychów organizacją pozarządową niosącą pomoc niemowlętom oraz małym dzieciom zagrożonym niepełnosprawnością i niepełnosprawnym.

„Promyczek” skupia wysokiej klasy specjalistów rehabilitacji neurorozwojowej, neurologopedii, logopedii, pedagogiki specjalnej, integracji sensorycznej i innych. Naszą opieką objętych jest obecnie 47 dzieci, z czego 34 z Gminy Andrychów.

Fundacja pomaga nie tylko dzieciom zagrożonym niepełnosprawnością i niepełnosprawnym, ale również ich rodzinom.

Fundacja wynajmuje gabinety mieszczące się w budynku, przy ulicy Starowiejskiej 17a (na pierwszym piętrze), należącym do Gminy Andrychów. Środki na działalność statutową Fundacji pozyskujemy poprzez pisanie projektów, startowanie w różnego rodzaju konkursach ogłaszanych dla organizacji pozarządowych. Cały czas szukamy źródeł finansowania, nowych projektów. Potrzebujemy jednak poparcia ze strony Urzędu i Władz naszego Miasta.

„Promyczek” dąży do stworzenia Centrum Diagnozy i Terapii – miejsca w naszej Gminie, w którym dzieci otrzymają pomoc, a ich rodzice wsparcie bez potrzeby korzystania z odległych placówek.

Do tej pory Fundacja „Promyczek” zrealizowała następujące projekty i akcje:

– organizacja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Rodzic w potrzebie – interdyscyplinarne podejście do wczesnej interwencji terapeutycznej. Dzieci niepełnosprawne, zagrożone niepełnosprawnością oraz dzieci z syndromem FAS”.

– organizowanie specjalistycznych konsultacji dla podopiecznych OPS w Andrychowie w ramach działalności wolontaryjnej;

– organizacja wycieczki do Parku Miniatur „W 80 minut dookoła świata” dla podopiecznych Fundacji;

– zbiórka rzeczowa dla podopiecznych Fundacji;

Projekty obecnie realizowane:

– projekt „Krok za krokiem ku samodzielności” – diagnoza i terapia dzieci pochodzących z rodzin alkoholowych w Gminie Andrychów – do końca roku;

– projekt „Wybieram aktywność, samodzielność i motywację” – diagnoza i terapia dzieci niepełnosprawnych i zagrożonych niepełnosprawnością pochodzących z Gminy Andrychów– do końca roku;

– projektu „Bobas lubi ruch” – terapia neurorozwojowa i neurologopedyczna niemowląt i małych dzieci z Powiatu Wadowickiego – do 15 listopada;

– projekt „Dotknij i poznaj” – terapia neurorozwojowa i neurologopedyczna dzieci z Powiatu Wadowickiego – do 15 listopada.

                                Z poważaniem,

                                Zarząd Fundacji

 

Warto również odwiedzić stronę internetową fundacji – zobacz

 

Prąd dla Andrychowa - konkurs

 

1 komentarz

    • Zdenko on 8 listopada 2013 at 21:52

    Może Was zainteresuje, niedaleko od Was – w Witanowicach, koło Wadowic jest winnica! http://www.malopolska24.pl/index.php/2013/11/malopolski-szlak-winny-czeka-na-gosci/

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.