Przekaż 1% podatku dla OSP ze swojej miejscowości

Jeżeli nie wiesz komu przekazać 1% podatku, to przekaż jednej z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Andrychów, gminy Wieprz lub pozostałych.


Pokaż Teren działania JRG Andrychów na większej mapie

W gminie Andrychów są to:

W gminie Wieprz:

Aby to zrobić wystarczy, że odpisując 1% od swojego podatku w rocznym zeznaniu podatkowym:

  1. We „WNIOSKU O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO OPP”, który znajduje się na końcu każdego zeznania rocznego wpisać tylko Numer KRS (Związku OSP RP):  0000116212. Nie można pomylić się w numerze KRS, pomyłka oznacza nie złożenie wniosku.
  2. W części “INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE, wpisać  „Cel szczegółowy 1%”  tj. wpisać nazwę OSP oraz jej dokładny adres.

Pozyskane środki w roku 2013 Związek OSP RP zgodnie z regulaminem „1% podatku dla Związku OSP RP” przekaże jednostkom ochrony przeciwpożarowej na cele ochrony przeciwpożarowej zgodnie z wskazanym przez podatnika celem szczegółowym.

Cała procedura związana z przekazaniem 1% jest dokładnie opisana na stronie internetowej Związku OSP RP.

Związek OSP RP na stronie https://bazy.ngo.pl/ znajduje się w bazie ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO. Zawartość bazy jest zgodna z Wykazem organizacji pożytku publicznego uprawnionych do 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2012, opublikowanym w BIP-ie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (https://www.mpips.gov.pl/bip/wykaz-organizacji-pozytku-publicznego/

1% dla OSP

1 komentarz

    • Olka on 3 marca 2014 at 16:47

    Kurcze szkoda, ja już wspieram zaufaną fundację L’Arche…dobrze ich poznałam i to mój faworyt. Ale jeśli mam doradzać, to zdecydowanie polecam bezpośrednią formę poznania OPP, którą chcemy wesprzeć. Kwestia poświęcenia kilku chwil, ale nie dość, że pomaga nam zrozumieć ilu jest potrzebujących, to zyskujemy pewność, że przekazujemy pieniądze na dobry cel ;)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.