Prognoza burzowa na 30.07.2019

PRZEZ SIEĆ OBSERWATORÓW BURZ · LIPIEC 29, 2019

Prognoza burzowa na 30.07.2019

Prognoza burzowa na 30.07.2019

We wtorek termometry pokażą nieco niższe wartości niż w ostatnich dniach. W godzinach porannych możliwy będzie ponowny rozwój komórek burzowych, które także charakteryzować będzie spora ilość wilgoci, a co za tym idzie-możliwość wystąpienia intensywnych / lokalnie nawalnych opadów deszczu powodujących zalania i podtopienia. W porównaniu z poniedziałkiem, komórki burzowe nie powinny być już tak stacjonarne. Ostatnie komórki mogą wygasnąć późnym wieczorem lub nocą. Będą poruszać się przeważnie w kierunku południowo wschodnim.

SRD– średnie zagrożenie burzowe: (kolor pomarańczowy): Największa szansa pojawienia się dość aktywnych elektrycznie burz, które mogą organizować w większe struktury. Możliwe jest pojawienie się także superkomórek burzowych, a wraz z nimi opadów gradu. Największym zagrożeniem, podobnie jak w poniedziałek będą intensywne/ nawalne opady deszczu mogące powodować szkody, silny wiatr oraz spora ilość wyładowań.

NWL– niewielkie zagrożenie burzowe (kolor żółty): Nieco niższa szansa pojawienia się burz. W tym obszarze komórki najpewniej będą powstawać i kierować się na południowy wschód. Głównym zagrożeniem będą także silne, przelotne opady deszczu oraz wiatr. Wyładowań nie powinny być tak dużo, jak w obszarze SRD.

MRG– marginalne zagrożenie burzowe (kolor zielony): Najmniejsza szansa pojawienia się komórek burzowych. Najpewniej wystąpi sam opad deszczu, a jeśli padną wyładowania, nie będą liczne a rozproszone i krótkotrwałe.

Burza jest zjawiskiem lokalnym i mimo dogodnych warunków nie musi wystąpić nad Twoją lokalizacją!

Pamiętaj! Każda, nawet najsłabsza burza stanowi zagrożenie i nie powinna być bagatelizowana!

Zachęcamy do śledzenia relacji live na https://obserwatorzy.info oraz za pomocą aplikacji Monitor Burz.

Zachęcamy także do raportowania zaobserwowanych zjawisk za pomocą naszego Systemu Raportów.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.