Prognoza burzowa na 30.07.2019

PRZEZ SIEĆ OBSERWATORÓW BURZ · LIPIEC 29, 2019

Prognoza burzowa na 30.07.2019

Prognoza burzowa na 30.07.2019

We wtorek termometry pokażą nieco niższe wartości niż w ostatnich dniach. W godzinach porannych możliwy będzie ponowny rozwój komórek burzowych, które także charakteryzować będzie spora ilość wilgoci, a co za tym idzie-możliwość wystąpienia intensywnych / lokalnie nawalnych opadów deszczu powodujących zalania i podtopienia. W porównaniu z poniedziałkiem, komórki burzowe nie powinny być już tak stacjonarne. Ostatnie komórki mogą wygasnąć późnym wieczorem lub nocą. Będą poruszać się przeważnie w kierunku południowo wschodnim.

SRD– średnie zagrożenie burzowe: (kolor pomarańczowy): Największa szansa pojawienia się dość aktywnych elektrycznie burz, które mogą organizować w większe struktury. Możliwe jest pojawienie się także superkomórek burzowych, a wraz z nimi opadów gradu. Największym zagrożeniem, podobnie jak w poniedziałek będą intensywne/ nawalne opady deszczu mogące powodować szkody, silny wiatr oraz spora ilość wyładowań.

NWL– niewielkie zagrożenie burzowe (kolor żółty): Nieco niższa szansa pojawienia się burz. W tym obszarze komórki najpewniej będą powstawać i kierować się na południowy wschód. Głównym zagrożeniem będą także silne, przelotne opady deszczu oraz wiatr. Wyładowań nie powinny być tak dużo, jak w obszarze SRD.

MRG– marginalne zagrożenie burzowe (kolor zielony): Najmniejsza szansa pojawienia się komórek burzowych. Najpewniej wystąpi sam opad deszczu, a jeśli padną wyładowania, nie będą liczne a rozproszone i krótkotrwałe.

Burza jest zjawiskiem lokalnym i mimo dogodnych warunków nie musi wystąpić nad Twoją lokalizacją!

Pamiętaj! Każda, nawet najsłabsza burza stanowi zagrożenie i nie powinna być bagatelizowana!

Zachęcamy do śledzenia relacji live na https://obserwatorzy.info oraz za pomocą aplikacji Monitor Burz.

Zachęcamy także do raportowania zaobserwowanych zjawisk za pomocą naszego Systemu Raportów.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.