Prognoza burzowa na 27.08.2019

PRZEZ SIEĆ OBSERWATORÓW BURZ · SIERPIEŃ 26, 2019

Prognoza burzowa na 27.08.2019

Prognoza burzowa na 27.08.2019

We wtorek w dalszym ciągu pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż znad Rosji. Napływać będzie więcej ciepłego i wilgotnego powietrza, w którym ponownie pojawi się możliwość wystąpienia burz. Miejscami, podobnie jak wczoraj będą gwałtowne. Burze będą poruszać się bardzo wolno, przez co możliwe będą lokalne zalania i podtopienia. Mogą się one łączyć w niewielkie klastry i układy wielokomórkowe. Na ogół będą to jednak izolowane komórki, które dość szybko powstaną i szybko wygasną. Może je także cechować wysoka aktywność elektryczna. Największej aktywności spodziewamy się w godzinach popołudniowych.

NWL– niewielkie zagrożenie burzowe (kolor żółty): Obszarze spodziewamy się pojawienia punktowych, izolowanych komórek burzowych. Podobnie jak w poniedziałek, będą one dobrze uwodnione, przez co generowany opad będzie intensywny, ale przelotny. Nie można wykluczyć pojawienia się superkomórki burzowej. Możliwe będą także opady gradu do 2 cm średnicy.

MRG– marginalne zagrożenie burzowe (kolor zielony): Niska szansa pojawienia się burz. O ile wystąpią, będą to rozproszone słabe i krótkotrwałe zjawiska z dość silnym, lecz krótkim opadem deszczu. Możliwe, że nie pojawi się tu żadna burza.

Burza jest zjawiskiem lokalnym i mimo dogodnych warunków nie musi wystąpić nad Twoją lokalizacją!

Pamiętaj! Każda, nawet najsłabsza burza stanowi zagrożenie i nie powinna być bagatelizowana!

Zachęcamy do śledzenia relacji live na https://obserwatorzy.info oraz za pomocą aplikacji Monitor Burz.

Zachęcamy także do raportowania zaobserwowanych zjawisk za pomocą naszego Systemu Raportów.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.