Prognoza burzowa na 27.08.2019

PRZEZ SIEĆ OBSERWATORÓW BURZ · SIERPIEŃ 26, 2019

Prognoza burzowa na 27.08.2019

Prognoza burzowa na 27.08.2019

We wtorek w dalszym ciągu pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż znad Rosji. Napływać będzie więcej ciepłego i wilgotnego powietrza, w którym ponownie pojawi się możliwość wystąpienia burz. Miejscami, podobnie jak wczoraj będą gwałtowne. Burze będą poruszać się bardzo wolno, przez co możliwe będą lokalne zalania i podtopienia. Mogą się one łączyć w niewielkie klastry i układy wielokomórkowe. Na ogół będą to jednak izolowane komórki, które dość szybko powstaną i szybko wygasną. Może je także cechować wysoka aktywność elektryczna. Największej aktywności spodziewamy się w godzinach popołudniowych.

NWL– niewielkie zagrożenie burzowe (kolor żółty): Obszarze spodziewamy się pojawienia punktowych, izolowanych komórek burzowych. Podobnie jak w poniedziałek, będą one dobrze uwodnione, przez co generowany opad będzie intensywny, ale przelotny. Nie można wykluczyć pojawienia się superkomórki burzowej. Możliwe będą także opady gradu do 2 cm średnicy.

MRG– marginalne zagrożenie burzowe (kolor zielony): Niska szansa pojawienia się burz. O ile wystąpią, będą to rozproszone słabe i krótkotrwałe zjawiska z dość silnym, lecz krótkim opadem deszczu. Możliwe, że nie pojawi się tu żadna burza.

Burza jest zjawiskiem lokalnym i mimo dogodnych warunków nie musi wystąpić nad Twoją lokalizacją!

Pamiętaj! Każda, nawet najsłabsza burza stanowi zagrożenie i nie powinna być bagatelizowana!

Zachęcamy do śledzenia relacji live na https://obserwatorzy.info oraz za pomocą aplikacji Monitor Burz.

Zachęcamy także do raportowania zaobserwowanych zjawisk za pomocą naszego Systemu Raportów.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.