Prognoza burzowa na 2.09.2019

PRZEZ SIEĆ OBSERWATORÓW BURZ · WRZESIEŃ 1, 2019

Prognoza burzowa na 2.09.2019

Prognoza burzowa na 2.09.2019

W poniedziałek wschodnia część kraju pozostanie w oddziaływaniu chłodnego frontu atmosferycznego i to tam mogą rozwinąć się kolejne burze. Front przesuwać się będzie z zachodu na wschód. Głównym zagrożeniem będą intensywne opady deszczu, możliwy opad gradu oraz silne porywy wiatru, a także miejscami wysoka aktywność elektryczna. Burze pojawią się już rano, natomiast powinny zaniknąć późnym popołudniem. Po przejściu frontu zrobi się też wyraźnie chłodniej.

SRD– średnie zagrożenie burzowe (kolor pomarańczowy): Największa szansa pojawienia się burz. To tu spodziewamy się największej aktywności elektrycznej, intensywnych opadów deszczu, gradu, a także burz superkomórkowych. Burze późnym popołudniem powinny razem z frontem opuścić nasz kraj. Na ogół komórki poruszać się będą dość wolno, co może powodować lokalne szkody.

NWL– niewielkie zagrożenie burzowe (kolor żółty): W obszarze mogą pojawić się lokalnie burze generujące silne opady deszczu. Mogą się one łączyć w niewielkie klastry oraz multikomórki. Aktywność elektryczna będzie dość wysoka, a same burze powstawać będą dość szybko i równie szybko mogą zanikać.

MRG– marginalne zagrożenie burzowe (kolor zielony): Marginalna szansa na pojawienie się burz. Jeśli wystąpią, będą to małe komórki, krótkotrwałe, generujące rozproszone wyładowania oraz przelotny deszcz. Na północy szansa pojawienia się burz jest jeszcze niższa, natomiast nie można ich wykluczyć całkowicie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.