Prognoza burzowa na 19.08.2019

PRZEZ SIEĆ OBSERWATORÓW BURZ · SIERPIEŃ 18, 2019

Prognoza burzowa na 19.08.2019

Prognoza burzowa na 19.08.2019

W pierwszy dzień tygodnia kraj podzielony będzie na dwie części. Chłodniejszą zachodnią oraz bardzo ciepłą wschodnią. Burze, które mogą się pojawić, związane będą z pofalowanym frontem atmosferycznym, który wolno przemieszczać się będzie na wschód. Pojawią się także miejscami intensywne i długotrwałe opady tak potrzebnego deszczu. W czasie burz możliwe będą silne i bardzo silne porywy wiatru oraz opady gradu do 3 cm. Nie można wykluczyć pojawienia się superkomórek burzowych.|

SRD– średnie zagrożenie burzowe (kolor pomarańczowy):
Burze, które się pojawią, mogą być aktywne elektrycznie, lokalnie gwałtowne. Mogą także łączyć się w większe struktury, także z wbudowanymi liniami szkwału, które mogą generować bardzo silne porywy wiatru. Ponadto także tutaj możliwe będą intensywne i długotrwałe opady deszczu oraz grad. Także w tym rejonie mogą pojawić się superkomórki burzowe wraz z towarzyszącymi im zjawiskami.

NWL– niewielkie zagrożenie burzowe (kolor żółty):
W tym obszarze rozwijać się będą pierwsze silniejsze ośrodki burzowe. Będą tu także możliwe intensywne opady deszczu, opad gradu i silne porywy wiatru. Burze mogą być trwalsze i łączyć się także w większe struktury.

MRG– marginalne zagrożenie burzowe (kolor zielony):
Relatywnie niewielka szansa pojawienia się burz. W poniedziałkowy poranek mogą padać jeszcze wyładowania z wygasających komórek burzowych, (w zachodniej części obszaru). Najpewniej wystąpi tu sam opad deszczu, a wyładowania o ile wystąpią, nie będą licznie i zbyt groźne.

Burza jest zjawiskiem lokalnym i mimo dogodnych warunków nie musi wystąpić nad Twoją lokalizacją!

Pamiętaj! Każda, nawet najsłabsza burza stanowi zagrożenie i nie powinna być bagatelizowana!

Zachęcamy do śledzenia relacji live na https://obserwatorzy.info oraz za pomocą aplikacji Monitor Burz.

Zachęcamy także do raportowania zaobserwowanych zjawisk za pomocą naszego Systemu Raportów.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.