Prognoza burzowa na 19.08.2019

PRZEZ SIEĆ OBSERWATORÓW BURZ · SIERPIEŃ 18, 2019

Prognoza burzowa na 19.08.2019

Prognoza burzowa na 19.08.2019

W pierwszy dzień tygodnia kraj podzielony będzie na dwie części. Chłodniejszą zachodnią oraz bardzo ciepłą wschodnią. Burze, które mogą się pojawić, związane będą z pofalowanym frontem atmosferycznym, który wolno przemieszczać się będzie na wschód. Pojawią się także miejscami intensywne i długotrwałe opady tak potrzebnego deszczu. W czasie burz możliwe będą silne i bardzo silne porywy wiatru oraz opady gradu do 3 cm. Nie można wykluczyć pojawienia się superkomórek burzowych.|

SRD– średnie zagrożenie burzowe (kolor pomarańczowy):
Burze, które się pojawią, mogą być aktywne elektrycznie, lokalnie gwałtowne. Mogą także łączyć się w większe struktury, także z wbudowanymi liniami szkwału, które mogą generować bardzo silne porywy wiatru. Ponadto także tutaj możliwe będą intensywne i długotrwałe opady deszczu oraz grad. Także w tym rejonie mogą pojawić się superkomórki burzowe wraz z towarzyszącymi im zjawiskami.

NWL– niewielkie zagrożenie burzowe (kolor żółty):
W tym obszarze rozwijać się będą pierwsze silniejsze ośrodki burzowe. Będą tu także możliwe intensywne opady deszczu, opad gradu i silne porywy wiatru. Burze mogą być trwalsze i łączyć się także w większe struktury.

MRG– marginalne zagrożenie burzowe (kolor zielony):
Relatywnie niewielka szansa pojawienia się burz. W poniedziałkowy poranek mogą padać jeszcze wyładowania z wygasających komórek burzowych, (w zachodniej części obszaru). Najpewniej wystąpi tu sam opad deszczu, a wyładowania o ile wystąpią, nie będą licznie i zbyt groźne.

Burza jest zjawiskiem lokalnym i mimo dogodnych warunków nie musi wystąpić nad Twoją lokalizacją!

Pamiętaj! Każda, nawet najsłabsza burza stanowi zagrożenie i nie powinna być bagatelizowana!

Zachęcamy do śledzenia relacji live na https://obserwatorzy.info oraz za pomocą aplikacji Monitor Burz.

Zachęcamy także do raportowania zaobserwowanych zjawisk za pomocą naszego Systemu Raportów.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.