Podsumowanie debaty o bezpieczeństwie

Dziś, punktualnie o godzinie 16.00 na sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 2 w Andrychowie, rozpoczęto debatę o bezpieczeństwie. Spotkanie prowadził komendant komisariatu policji w Andrychowie. Swoich przedstawicieli miała także straż miejska, którzy również przedstawiali swoje uwagi i spostrzeżenia.

W pierwszej kolejności głos zabrali dyrektorzy: gimnazjum nr 1 oraz szkoły podstawowej nr 2. Następnie głos zabrały trzy osoby z sali oraz dyrektor Ośrodka Wspierania Rodziny.

Wśród poruszanych zagadnień znalazły się m.in.:

  • organizacja ruchu drogowego wokół kompleksu szkół i na parkingu,
  • obecność patroli straży miejskiej przy szkole podczas porannego szczytu komunikacyjnego,
  • sterowanie ruchem przez panią przepuszczającą dzieci przez przejście od strony liceum,
  • bezpieczeństwo placów zabaw i boisk przyszkolnych,
  • miejsca gromadzenia się młodzieży i korzystania z używek, zaśmiecania terenu i niszczenia mienia,
  • sprzedaż alkoholu nieletnim,
  • brak widoczności pieszych wchodzących na przejście przy ośrodku zdrowia na alei Wietrznego spomiędzy drzew o dużej średnicy, a także zejściu z przejścia wprost na słup energetyczny i samochody parkujące pod ośrodkiem,
  • przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących samochodami osobowymi na ulicy Garncarskiej.

Wszelkie zakłócenia prządku publicznego oraz niewłaściwe zachowania na drodze można zgłaszać telefonicznie na policję, również anonimowo. Warto także korzystać z internetowej „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa” w sytuacjach nie wymagających pilnej interwencji policji.

Przewidziane zostało następne takie spotkanie, na którym będzie można dowiedzieć się o wynikach podjętych działań w stosunku do poruszanych problemów. Zwrócono również uwagę na niską frekwencję rodziców i mieszkańców, do których głównie skierowano zaproszenie do udziału w debacie. Na sali zasiadły bowiem tylko trzydzieści dwie osoby. Zabrakło przedstawicieli lokalnych mediów.

Debata zakończyła się o godzinie 17.10

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.