Plan mobilności miejskiej dla gminy Andrychów – ankieta

Trwa opracowywanie „Planu mobilności miejskiej dla gminy Andrychów”. Poprzez zamieszczoną w internecie ankietę, w jego przygotowanie, postanowiono również włączyć osoby najbardziej tym zainteresowane, tj. mieszkańców gminy Andrychów.
Na jedenastu stronach ankiety udzielamy odpowiedzi na zamieszczone pytania. Możemy również podawać własne odpowiedzi, jeżeli żadna z opcji nam nie odpowiada. W niektórych pytaniach trochę brakuje opcji wielokrotnego wyboru.
Poruszane są m.in. zagadnienia związane z komunikacją miejską, dostępnością do przystanków, cenami biletów, podróżowaniem samochodami, częstotliwością i celem jazdy oraz trasy po jakich się poruszamy.Można napisać co zachęciłoby nas do korzystania z autobusów i rowerów. Osobna strona poświęcona jest na pytania dot. poruszania się pieszo, jaki jest jego główny cel i ocena aspektów z tym związanych (bezpieczeństwo na drogach, stan chodników, dostępność ławek i przejść dla pieszych, stan poboczy, długość oczekiwania na światłach).
Na ostatniej stronie ankiety, można wpisać własne uwagi. Wypowiedzieć można się chociażby w temacie obecnego stanu transportu publicznego, gdyż nie ma takich pytań w ankiecie – co nam się podoba, a co wymaga poprawy, aby nie popełniać podobnych błędów w przyszłości. Temat stanu przystanków, dostępności i przestrzegania rozkładów jazdy, stanu taboru auto i busowego, dostępności w internecie dla turystów, jak i mieszkańców, planów sieci komunikacyjnej z przystankami, numerami linii, rozkładami jazdy, informacjami o sprzedaży biletów…
Wygląda na to, że ankieta, to początek zmian, jakie nas czekają. Miejmy nadzieję, że na tym się nie skończy. Uczmy się od tych, którzy mają dobrze rozbudowaną i funkcjonującą sieć drogową, komunikacyjną i są otwarci na nowe technologie.
Czas na pierwszy krok – wypełnij ankietę :-)

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.