Ostrzeżenie meterologiczne – burze 2 stopnia

Ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia – burze
Obszar wskazany na załączonej mapie

W okresie od 2018-06-12 03:25 do 2018-06-12 06:55 prognozuje się wystąpienie w Twojej okolicy burz. Mogą wystąpić opady deszczu od 41 do 70 milimetrów na metr kwadratowy, wiatr może osiągać prędkość od 91 do 110 kilometrów na godzinę, może wystąpić grad o średnicy od 2 do 5 centymetrów.

W czasie burzy należy zachować szczególną ostrożność – nie należy wychodzić na zewnątrz budynków. Jeśli burza zaskoczy w otwartym terenie, należy unikać drzew oraz wszelkich wyższych konstrukcji, w które mógłby trafić piorun lub mogłyby zostać przewrócone przez silne porywy wiatru. Radzimy na bieżąco obserwować sytuację meteorologiczną w kraju, tzn. słuchać komunikatów w radiu i telewizji, oglądać bieżące ostrzeżenia przygotowane przez meteorologów, śledzić dane radarowe, obserwować aktualną pogodę w miejscu przebywania.

Burze mogą powodować lokalne szkody – powodować lokalnie podtopienia i zalania, uszkadzać budynki, łamać i wyrywać z korzeniami drzewa, niszczyć uprawy, powodować utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawach energii elektrycznej. Istnieje zagrożenie dla zdrowia i życia.

Powiadom o zagrożeniu swoich znajomych!

Polscy Łowcy Burz

www: https://lowcyburz.pl
e-mail: lowcyburz@gmail.com

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.