W naszej firmie pracują wykwalifikowani fachowcy z kilkunastoletnim doświadczeniem w układaniu kostki brukowej, granitowej. Wykonujemy usługi bezpośrednio związanie z ułożeniem obrzeży, palisad, krawężników oraz samej kostki wykonanej z betonu lub litego granitu:
- wybranie rodzimego gruntu,
- zagęszczenie wykopu tłuczniem, grysem bądź klińcem,
- wyrównanie podłoża z użyciem tzw. odsiewki bądź piasku zagęszczonego cementem,
- wybrukowanie przygotowanego terenu,
- utwardzeniu przy pomocy sprzętu mechanicznego – ubijarki, zagęszczarki.
Do wspomnianych prac dysponujemy własnym sprzętem, co znacznie skraca okres ich realizacji. Nasi pracownicy pomogą Państwu w doborze adekwatnej kostki brukowej w zależności od przeznaczenia nawierzchni i przewidywanych obciążeń, a również doradzą jak wkomponować ją w istniejący obszar. Przed podjęciem prac układania kostki granitowej układamy właściwy kosztorys – gratis. Oferujemy usługi na rzecz odbiorców indywidualnych, organizacji, instytucji, mało oraz wielko powierzchniowe. Prace sprawiamy z budulców własnych lub dostarczonych przez klienta. Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Występuje ewentualność negocjacji zapłaty. Na wykonane prace układania kostki brukowej, granitowej, w oparciu o sporządzoną umowę, obowiązuje co najmniej 24-miesięczny okres gwarancji. Wystawiamy faktury VAT.
Kostka brukowa cieszy się kolosalnym zainteresowaniem, ze względu na jej trwałość i estetykę. Jest nieodłącznym komponentem zagospodarowania powierzchni. Multum kolorów i konturów daje wręcz nieskończone możliwości inkorporowania jej w teren. Jakość kostki brukowej, granitowej, wytycza się na podstawie parametrów:
- rozmiary – przyjmuje się, że 3 mm od rozmiarów górnych to wartość dopuszczalna a także do 5 mm od wysokości kostki;
- wytrzymałość na ściskanie – klasa “35” to kostki o grubości 6 cm wytrzymujące obciążenie przez samochód osobowy (nacisk 35 MPa), a klasa “50” to kostki grubości 8 cm wytrzymujące nacisk samochodów ciężarowych (50 MPa);
- mrozoodporność – minimum 150 ciągów zamrażania lub rozmrażania lub 30 cykli zamrażania i rozmrażania w roztworze kwasu solnego;
- nasiąkliwość – nie powinna przekraczać 5%;
- ścieralność – winna nie przekraczać w wyniku 4,5 mm dla próby “35” i 3,5 mm dla próby “50”.
Przy sprawunku warto zwrócić uwagę na wygląd powierzchni kostki, a w przede wszystkim:
- jednorodność powierzchni licowej kompletnej serii;
- czy nie ma rys i spękań powierzchni;
- czy nie ma skaz i zabrudzeń, których nie da się wymyć wodą (wykwity wapniste są możliwe);
- czy krawędzie i naroża przy górnej pokrywie kostki nie są wyszczerbione.
Zaleca się dodatkowo dowiedzieć się jak długa jest rękojmia na konkretny wyrób oraz jakie są jej warunki, a zarazem czy kostki spełniają wymagania PN lub dysponują należytą enuncjację zgodności z permisją techniczną.
Zobacz film z naszych realizacji: KLIK
Ostatnio komentowane