Andrychowscy harcerze w Krainie Czarów

Od  18 do 22 lutego 2015 harcerze z 1. Andrychowskiego Szczepu Harcerskiego „Bądź Gotów!” spędzili ferie podczas wspólnego zimowiska w Zawoi Wełcza. Te pięć dni minęło pod znakiem zabawy, radości, braterstwa, uśmiechu i zimowego szaleństwa.

Tym razem zuchy i harcerze wraz z Alicją przenieśli się w Krainę Czarów. Poznali magiczny świat dziwnych stworów, niezapomnianych przygód i trudnych do rozwiązania zagadek. Quizy, zabawy sportowe, doświadczenia, zajęcia plastyczne i techniczne to tylko niektóre z zadań, z jakimi zmierzyć musieli się andrychowscy skauci. Głównym punktem programu było zimowe szaleństwo. Nauka jazdy na nartach przysporzyła wiele śmiechu i przyjemności, wycieczka do Babiogórskiego Parku Narodowego pozwoliła na pokonanie własnych słabości, a zwiedzanie nowo otwartego Centrum Górskiego „Korona Ziemi” dostarczyło niezapomnianych wrażeń. Zimowe szaleństwo nie miało końca! Piękna pogoda, słońce, mróz i śnieg pozwoliły na niezapomnianą przygodę.

W tych wspaniałych okolicznościach kilkoro z harcerzy złożyło Przyrzeczenie Harcerskie i otrzymało chusty drużyny. Nie zabrakło także chwili zadumy i przyjaźni – 22. lutego harcerze obchodzili Dzień Myśli Braterskiej. To wyjątkowy moment w roku, rocznica urodzin założyciela skautingu Roberta Baden-Powella.

Za ogromny wkład pracy należą się podziękowania opiekunom-wolontariuszom i całej kadrze zimowiska. Nauka jazdy na nartach została zorganizowana dzięki funduszom pozyskanym z Urzędu Miasta w Andrychowie.  Nic nie udałoby się bez wsparcia przyjaciół i sojuszników, to właśnie dzięki nim zuchy i harcerze mogli przeżyć niezapomnianą zimową przygodę.

Czuwaj!
Sonia Kurek

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.