Andrychowscy harcerze na obchodach 70. rocznicy Bitwy pod Monte Cassino

Pełną parą trwają przygotowania do wyprawy pod hasłem „Uniamo le generazioni/ Łączymy pokolenia.” Już jutro, wraz z 1400 innymi skautami z całej Polski, w podróż wyruszy także grupa andrychowskich harcerzy. Wszyscy ci młodzi ludzie przekroczą włoską granicę, by uczestniczyć w obchodach 70. rocznicy bitwy o Monte Cassino.

Jednakże ta wyprawa to nie tylko patriotyczne uroczystości. Nie zabraknie czasu na zwiedzanie miast północnych Włoch – Wenecji i Werony. Młodzi ludzie przemierzą urokliwe tereny Lacjum, poznają Rzym, a w drodze powrotnej spędzą także trochę czasu w Wiedniu. Podczas wyprawy uczestnicy wezmą także udział w rajdzie Honker, którego trasa biegnie przez tereny, na których siedemdziesiąt lat temu miała miejsce bitwa o Monte Cassino.

Wyjazd ten będzie także wspaniałą okazją do posłuchania opowieści świadków tamtych wydarzeń. Uczestnicy będą mieli okazję zadać im pytania i porozmawiać o historii podczas specjalnie zorganizowanego spotkania z kombatantami wojennymi. Harcerze będą również pełnić służbę na tamtejszych cmentarzach i miejscach pamięci.

Wyprawa organizowana jest wspólnie z włoskimi organizacjami skautowymi – AGESCI i CGNEI. Ważnym partnerem jest również Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Zlot „Uniamo le generazioni/ Łączymy pokolenia” zakończy się w przyszły wtorek.

Więcej informacji o szczegółowym programie i odwiedzanych miejscach znajdziecie na świeżo otwartej stronie www.mc2014.zhp.pl.
Warto również zapoznać się z publikacją pierwszego wydania gazety #MC2014, która na zlocie pełnić będzie funkcję dziennika. Znajdziecie ją Państwo pod adresem: https://issuu.com/zhp_pl/docs/gazeta__mc2014_-_numer_1./
Także w redakcji tej gazety mamy swój andrychowski akcent – jedna z druhen z naszego Hufca będzie pracowała w zespole prasowym. Już dziś możecie państwo przeczytać jej felieton (pod podanym wyżej linkiem).

Relację z wyjazdu możecie Państwo śledzić na facebooku Hufca ZHP Andrychów – na profilu o nazwie „Jest Radość”!

Z harcerskim pozdrowieniem „Czuwaj!”
rzecznik prasowy Hufca ZHP Andrychów
Sonia Kurek

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.