Rywalizacja o tytuł Rzeki Roku 2014 nabiera rozpędu

W ubiegłym roku w tym konkursie zwyciężyła Wieprzówka, a teraz możemy oddawać głosy na inne, równie piękne rzeki naszego kraju.

Na półmetku głosowania w ramach konkursu Klubu Gaja na Rzekę Roku 2014 najbliżej zdobycia tytułu są dwie rzeki. Walka trwa między Rawką, która słynie z wybitnych walorów rekreacyjnych a Świdrem, którego uzdrowiskowo-letniskowy charakter pragną przywrócić okoliczni mieszkańcy. Tanew, Muchawka i Słupia „depczą im po pietach”, a kandydatek do tytułu Rzeki Roku 2014 jest jedenaście.

Na swoją rzekę – faworytkę, może zagłosować każdy! Na stronie rzekaroku.pl należy kliknąć przycisk  „Głosuj” (ikona kropli wody w prawym dolnym rogu dużego zdjęcia). Rzeka, która uzyska największą liczbę głosów zdobędzie tytuł Rzeka Roku 2014 oraz nagrodę – dwie statuetki Rzeki Roku, dla zgłaszającego rzekę oraz dla samorządu, na którego terenie rzeka-laureatka się znajduje.

Konkurs Rzeka Roku, prowadzony w ramach programu Zaadoptuj rzekę Klubu Gaja, jest nowatorską formą popularyzowania realnych działań społecznych, podejmowanych dla promowania i zachowania walorów polskich rzek. Ambasadorem konkursu jest podróżniczka i pisarka, Beata Pawlikowska.

Jesteśmy bardzo ciekawi która z rzek – finalistek uzyska największe uznanie w oczach głosujących i otrzyma tytuł Rzeki Roku 2014. Rywalizacja jest zacięta a sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie. – mówi Paweł Grzybowski koordynator programu Zaadoptuj rzekę Klubu Gaja.

Program Zaadoptuj rzekę Klubu Gaja, którego Partnerem Strategicznym jest Fundacja PKO Banku Polskiego, zachęca do zainteresowania się najbliższym akwenem, do poznania go oraz jego walorów, a także do podejmowania rzeczywistych działań na jego rzecz. Dzięki zaangażowaniu blisko 148 000 osób w latach 2005 – 2014 zaadoptowano 688 rzek, strumieni, jezior, potoków i stawów a także Bałtyk w 1295 miejscach.

Serdecznie zachęcamy do głosowania.

Program Zaadoptuj rzekę objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Program dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Patronaty: Minister Środowiska i Minister Edukacji Narodowej. Partner Strategiczny: Fundacja PKO Banku Polskiego. Partner Merytoryczny: Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytet Gdański.

 

Materiał przesłany i Fot. Klub Gaja/Tomek Pikuła

 

Wieprzówka rzeką roku 2013

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.