Harcerski styczeń

Ostatni miesiąc w Hufcu ZHP Andrychów to miesiąc spotkań, pracy i kształcenia. Wraz z nowym 2014 rokiem harcerze z andrychowskiego hufca z energią i zapałem zabrali się do intensywnej pracy. W styczniu nie brakowało praca z dziećmi, nauki nowych umiejętności, szkoleń dla kadry i doskonalenia umiejętności harcerskich liderów.
Nowy rok rozpoczął się dwudniowym Spotkaniem Opłatkowym. W piątkowy wieczór (10.01.2014) ponad 200 harcerzy zasiadło do wspólnego stołu, złożyło sobie życzenia i rozdało prezenty. Swoją obecnością zaszczycili nas również zaproszeni goście. W sobotę odbyła się druga część spotkania – gra terenowa, warsztaty rękodzieła i bal.
W styczniu odbyło się także wiele kursów i szkoleń. Nasz Komendant Hufca dh. Artur Walkowiak (17-19.01.2013) wziął udział w kursie harcmistrzowskim, podczas którego zdobywał umiejętności niezbędne do pracy na najwyższym harcerskim poziomie. Także w styczniu dwie druhny: Izabella Ziółkowska i Dorota Bizoń doskonaliły swoje umiejętności z zakresu pracy z kadrą i wspierania drużynowych. Natomiast przez dwa styczniowe weekendy druhny Kinga Kurzyniec i Wiktoria Czeladka uczestniczyły w kursie harcerskiego PR’u i promocji ZHP. Również druhna Sonia Kurek pojawiła się na tym kursie jako kadra prowadząca zajęcia.
Bardzo ważnym styczniowym wydarzeniem w naszym hufcu był także kurs pierwszej pomocy zorganizowany przez kadrę Hufca ZHP Andrychów pod wodzą druhny Iny Domider i przy współpracy z harcerzami z Inspektoratu Ratowniczego Chorągwi Krakowskiej. 24 osoby śpiewająco ukończyły kurs. Wszyscy wiedzą jak pomagać i zachowywać się w krytycznych i często nie łatwych sytuacjach.
Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy umożliwili nam styczniowe działania!
Działo się wiele, ale to tylko dobry „rozbieg” do pracy w nowym roku!

 

Z harcerskim pozdrowieniem „Czuwaj!”
dh. Sonia Kurek

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.