«

»

Lut 10 2015

Wydrukuj to Wpis

Projekt Andrychów w OpenStreetMap

Od kilku tygodni w znaczący sposób przybywa szczegółów na mapie OSM, zarówno w obszarze Andrychowa, jak i całej gminy Andrychów. Jest coraz więcej zabudowań, dróg, ścieżek, chodników, potoków, nazw siedzib poszczególnych firm i zakładów, i wiele innych detali. Można powiedzieć, że jest to najprężniej i z największym rozmachem prowadzona „inwestycja” na terenie gminy.

Zapewne wiecie już, że dane z tej mapy prezentowane są jako jedna z warstw mapy prowadzonej przez Urząd Miejski. Jest ona również wykorzystywana przez Państwową Straż Pożarną do wizualizacji danych operacyjnych, chociażby w postaci lokalizacji hydrantów czy też lądowisk tzw. miejsc gminnych dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak można pomóc w rozwijaniu tego projektu?

Wystarczy założyć darmowe konto w serwisie OSM i po zalogowaniu, rozpocząć mapowanie. Cały proces dodawania lub modyfikowania danych na mapie jest o wiele bardziej przyjazny i prostszy, w porównaniu do chociażby map Google.

Na koniec jeszcze mała prośba, o której należy pamiętać. Jako tło i podkład do mapowania wybierajcie zdjęcie z Geoportalu, a nie domyślny widok satelitarny z Binga. Ma o wiele lepszą jakość i rozdzielczość. Nawet mapy Google wykorzystują ten sam podkład!

W razie pytań i wątpliwości służę pomocą – kontakt

Pod wpisem dodawajcie komentarze, gdy zauważycie błąd na mapie lub dodacie szczegóły ze swej okolicy – warto się pochwalić 🙂

 


Większy widok mapy

 

Permalink do tego artykułu: http://wandrychowie.pl/projekt-andrychow-w-openstreetmap/

4 Komentarze

1 ping

Skip to comment form

 1. ruuda

  o nawet na Baczyńskiego powstają jakieś domki!

  a jak mogę dodać swój domek na Faustyny w Sułkowicach?

 2. jj

  najprostszy sposób opisałem w powyższym wpisie, a w razie dalszych trudności proszę o kontakt na maila

 3. morduuu

  czy Andrychów jest cały zrobiony? tak jakoś mi się przynajmniej wydaje

 4. jj

  Miasto faktycznie jest już nieźle odwzorowane.
  Pozostała jeszcze reszta gminy.

 1. Konsultacje ws. nazw ulic w gminie Wieprz | Andrychów

  […] praca-andrychow.pl Ostatnio komentowaneProjekt Andrychów w OpenStreetMap | Andrychów o Mapa gminy AndrychówRuszył wyciąg na Czarnym Groniu! | Andrychów o Kamery na stoku w Rzykach […]

Dodaj komentarz